2019 – Psychoterapia miejscem spotkania

 

To pierwsza tego rodzaju konferencja w historii Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Profesor Zdzisław Kroplewski, w wystąpieniu inaugurującym konferencję stwierdził, że do tak ogromnego wydarzenia doszło przede wszystkim dzięki „ myśli powstałej w głowie tego człowieka”- wskazując jednocześnie na doktora Ryszarda Kamińskiego – założyciela Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. Rzeczywiście…kolejny raz w tej głowie się wszystko zaczęło 🙂 Jednak, aby tę myśl zrealizować, potrzebne było wsparcie . Cieszymy się, że tak wiele instytucji, jak i indywidualnych osób, przyłączyło się do powstania naszej konferencji.

26 X 2019r, w Auli Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się, zorganizowana z okazji X-lecia Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii, Konferencja naukowo-szkoleniowa „Psychoterapia miejscem spotkania.”

Pragniemy podziękować Wszystkim Organizatorom, Współorganizatorom, Patronom, Sponsorom, Prelegentom, członkom zespołu ZIP, za zainteresowanie, za życzliwość, za różnego rodzaju współudział w możliwości rozwinięcia naszego pomysłu. Najbardziej jednak dziękujemy Wszystkim, bardzo licznie przybyłym na konferencję, słuchaczom.

Tak naprawdę to wydarzenie zadziało się z myślą o Was i bez Was nie miałoby szansy zaistnieć.

Przedstawiamy poniżej video relację z poszczególnych wykładów konferencyjnych, która została zarejestrowana dzięki uprzejmości gospodarza wydarzenia, którego funkcję piastował Instytut Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Psychoterapia miejscem spotkania… czy podczas konferencji miało miejsce pewnego rodzaju spotkanie, czy poruszone zostały w słuchaczach pewne, nieznane dotąd im samym, struny… oceńcie sami.

 

Strona konferencji << Czytaj dalej >>

 

1.Dr n. med. Ryszard Kamiński – Psychoterapia miejscem spotkania

2. Lek. med. Jeremi Kośmicki – Etiopatogeneza strukturalnych zaburzeń osobowości.

3. Profesor Bogdan de Barbaro – Rodzina (i jej terapia) w czasach ponowoczesnych

4. Profesor Zdzisław Kroplewski – Poradnictwo a kryzys psychologiczny.

5. Profesor Maria Beisert – Spotkanie z seksualnością dziecka w gabinecie terapeutycznym.

6. Dr Katarzynaitnik-Warchulska – Dziecko w systemie. Kontekst społeczno-kulturowy terapii dzieci i młodzieży.

7. Profesor Bernadetta Izydorczyk – Miejsce psychologii klinicznej w psychoterapii.

Minireportaż z Konferencji Psychoterapia miejscem spotkania